Aktualności

 • Narodziny czasu

   

  Przyczyna, dla której styczeń nazywa się styczniem, nie została dotychczas odnaleziona. Mówiono niegdyś, iż miesiąc otrzymał to miano od styku, zetknięcia się starego i nowego roku.

   

 • List od Jezusa

   

  Drodzy przyjaciele, dobrze wiecie, że zbliżają się moje urodziny. Każdego roku są obchodzone ku mojej czci i w tym roku, może być podobnie. To jest czas, w którym wiele ludzi kupuje prezenty, jest wiele reklam w radiu i telewizji na całym świecie. Wszyscy mówią o moich nadchodzących urodzinach.  Miło wiedzieć, że przynajmniej raz w roku, niektórzy myślą o mnie. Jak dobrze wiecie, świętowanie moich urodzin rozpoczęło się wiele lat temu. Na początku wydawało się, że ludzie rozumieli i doceniali to wszystko co dla nich zrobiłem, ale w obecnych czasach, wydaje się, że nikt nie zna jaki jest powód świętowania.

   

 • GRUDZIEN

   

  Chociaż dni są jeszcze krótsze, noce jeszcze dłuższe, nastrój grudnia jest odmienny od nastroju listopada. Uroczysta odświętność cechuje ostatni miesiąc roku.

  Oczekiwanie stanowi istotę grudnia. Oczekiwanie na Gody.

   

 • "Wierzę w żywot wieczny"

   

  W końcu ostaną się tylko dwie kategorie ludzi: ci, którzy powiedzą Bogu: „Bądź wola Twoja” i ci, którym Bóg powie: „Bądź wola twoja”. Wszyscy, którzy znaleźli się w piekle, sami wybrali sobie swój los. Piekło to skutek ich wyboru. Żadna dusza, która stale i naprawdę pragnie radości, nie będzie jej pozbawiona. (C. S. Lewis, Rozwód ostateczny)

   

 • Październik

   

  Miesiąc Różańca Świętego. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe każdego dnia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 17.15.

 • Wrzesień-miesiąc pogody i klęski

     

  Od niedawna słowo „wrzesień" budzi w umyśle każdego Polaka skojarzenia pełne słodyczy i barwy. Zieleń ustępująca miejsca purpurze i złotu, perlista biel obfitych ros rannych, niezmącenie modre niebo, fiolet śliw, granat jeżyn, rumieńce jabłek, czerwień pomidorów, kaliny, jarzębin, sady pełne zapachu owoców, brzęk os nad gruszkami, woń pietruszki i selerów niosąca się z warzywników - to wrzesień.

 • Sierpień

      Sierpień to ósmy w kolejności miesiąc w roku, ma 31 dni. Nazwa miesiąca pochodzi od sierpa, narzędzia używanego przy żniwach do ścinania zboża. Jest to miesiąc zbierania plonów, z pól zwożone jest zboże, z drzew i krzewów zrywane są owoce oraz warzywa.

 • Lipiec

  Na Śląsku i w Beskidach Wschodnich stoją jeszcze, acz coraz to rzadsze, stare drewniane kościółki o przejmującym uroku. Wzniesiono je tak dawno, w epoce tak różnej od dzisiejszej, że nikt nie potrafi wyobrazić sobie ich spadzistych kształtów w postaci nowej, pozbawionej nalotu mchów. Strome dachy spływające gontem nieomal do ziemi, zdają się być naturalnym wykwitem gruntu, na którym stoją, najwłaściwszym wyrazem duszy kraju.

 • Czerwiec

      Czerwiec jest miesiącem poświęconym czci Najświętszego Serca i widzeniom świętej Małgorzaty Marii Alacoque.

 • Maj, MIESIĄC KRÓLOWEJ

  W szerokim pasie strefy umiarkowanej maj jest najpiękniejszym z miesięcy. Miesiąc czaru, poezji, piękna jeszcze dziewiczego. Zaręczyny ziemi. Prześliczny romans, nie znający powszedniego dnia...

 • Trzeciego dnia zmartwychwstał

   

  Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. Wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. A mówiły między sobą: «Kto nam odsunie kamień od wejścia do grobu?

   

   

 • „Umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion.”

  W czasach Jezusa Izrael znajdował się pod okupacją rzymską. Rządy Rzymian były wyjątkowo brutalne. Każdą najmniejszą próbę buntu tłumiono z najwyższym okrucieństwem. Ukrzyżowanie było wyjątkowo barbarzyńskim ...

2020 Wszelkie prawa zastrzeżone