Karta z kalendarza liturgicznego

25
maja
sobota
Grzegorza, Urbana
Czytania: Dz 16,1-10 Ps 100
Ewangelia: J 15,18-21

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie o słowie, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał».

Komentarz:

Postawić Jezus w centrum swojego życia, to dzisiejsze zadanie dane mi od Niego samego. Jezus mówi, że cały świat należy do Niego. On Go zbawił, a jednak wielu żyje tak, jakby Boga nie było.  Jezus uświadamia mi, że podobnie jak On, będę spotykał się zarówno z prześladowaniami, jak i przychylnością. Nie obiecuje mi pasma sukcesów i podziwu u ludzi…. Zaproś Jezusa do swojego świata.

5 minut z Maryją:
(książka Alfonso Milagro CMF)

Matka nigdy nie osądza swego dziecka, nigdy go nie potępia. Serce matki nakazuje jej znaleźć wytłumaczenie i usprawiedliwienie, aby go nie osądzać i nie potępiać.

         Jeśli tak postępuje matka ziemska, możemy sobie wyobrazić to, co czyni nasza Matka Niebieska. Bóg nie powierzył Jej wymierzania sprawiedliwości, lecz miłosierdzie; nie karę, ale przebaczenie. Dlatego, gdy nasze sumienie obciążone jest ciężarem grzechu, powinniśmy się udać do Niej, prosząc o przebaczenie. Zawsze znajdziemy Jej Serce bijące dla nas, przebaczające i kochające. 

         Matko wszystkich ludzi, a w szczególności młodzieży, ochraniaj ją, ponieważ ona jest nadzieją świata i Kościoła.

 

Intencje Mszy Św.:

Godz. 6.30

  • + Dorotę KRASZEWSKĄ

Godz. 18.00

  • + Grażynę Teresę WOŹNIEWSKĄ (28 gr.)

Zobacz wszystkie intencje na ten tydzień
2019 Wszelkie prawa zastrzeżone