Karta z kalendarza liturgicznego

  • XVI Niedziela Zwykła 
21
lipca
niedziela
Wawrzyńca, Daniela
Czytania: Rdz 18,1-10a Ps 15 Kol 1,24-28
Ewangelia: Łk 10,38-42

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go w swoim domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która usiadłszy u nóg Pana, słuchała Jego słowa. Marta zaś uwijała się około rozmaitych posług. A stanąwszy przy Nim, rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła». A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

Komentarz:

Postaram się całym sercem wejść w atmosferę gościnności i miłości, z jaka Jezus spotkał się w rodzinie Marii i Marty. Spróbuje odnieść ten obraz do mojej codzienności. Zwrócę uwagę na zasłuchanie Marii u stóp Jezusa.  A z drugiej strony popatrzę na pracowitość Marty. Zauważę, że cała jej krzątanina jest podjęta ze względu na Jezusa. „Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele…” Jezus zwraca uwagę Marcie, że w jej zagonieniu brakuje pokoju.  Spełniając swoje obowiązki, powinna, jak Maria, skupić całą uwagę serca na celu pracy, na Wybranym.  „Jezu naucz mnie szukać Ciebie całym sercem w modlitwie i w pracy”.

5 minut z Maryją:
(książka Alfonso Milagro CMF)

Serce Maryi było księgą modlitwy. Maryja nie potrzebowała do pomocy innych ksiąg ani modlitewników. Jej Serce było najpiękniejszą z ksiąg, najwspanialszym modlitewnikiem.W swoim Sercu, w swoich wspomnieniach, Maryja czytała, rozmyślała i zgłębiała sprawy i zamiary Boże.

         Napełnij swoje serce sprawami Bożymi, a będziesz mógł myśleć o nich, mówić o nich, przekazywać je innym ludziom: „To przecież, co przepełnia serce, ciśnie się na usta” (por. Mt 12,34).

         Panno Mądra, naucz mnie zgłębiać tajemnice Ducha Bożego.

Intencje Mszy Św.:

Godz. 7.00

  • + Marcina Pankowiaka (gr 5)

Godz. 9.00

  • + Stefanię, Franciszka, Edwarda, Alicję Kumala

Godz. 10.30

  • + Stanisława, Stanisławę Kowalczyk oraz ich rodziców

Godz. 12.00

  • + Leszka w 38 rocz. smierci

Godz. 18.00

  • + Waldemara w 1 rocz. smierci

Godz. 18.00

 


Zobacz wszystkie intencje na ten tydzień
2019 Wszelkie prawa zastrzeżone