Ogłoszenia Duszpasterskie

  z dnia: 19.09.2021
 • 0

  Imieniny

  We wtorek swoje imieniny obchodzi Ojciec Mateusz Cyganik, który od czerwca należy do naszej wspólnoty domowej i posługuje w Duszpasterstwie Akademickim. Polecamy Go modlitwie i życzliwości naszych parafian i zapraszamy na Mszę Świętą w Jego Intencji we wtorek o godz. 18.00.

 • 0

  Beatyfikcja SS. Elżbietanek

  We wtorek 21.09 zapraszamy do uczestnictwa w dziewięciomiesięcznym przygotowaniu przed uroczystością beatyfikacyjną, s. Marii Paschalis i Jej IX Towarzyszek, ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. Beatyfikacja odbędzie się we Wrocławiu w czerwcu 2022 r. Przygotowanie to będzie miało charakter nowenny odprawianej w każdy trzeci wtorek miesiąca w archikatedrze wrocławskiej. Rozpoczynać się będzie o godz. 18.00 nabożeństwem eucharystycznym, a po niej sprawowana będzie uroczysta Eucharystia. Nowennę zainauguruje nasz Metropolita, Ks. Arcybiskup Józef Kupny. Serdecznie zapraszamy, gdyż w przyszłym roku będzie to wyjątkowe wydarzenie naszego Kościoła lokalnego.

 • 2

  I Komunia Święta i Bierzmowanie

  Przypominamy, że do końca września, prosimy Rodziców o zapisywanie dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii oraz młodzież, która pragnie przystąpić do sakramentu Bierzmowania. Zapisy osobiście w Kancelarii lub zakrystii.

 • 3

  Modlitwa o uzdrowienie

  24 września, w piątek przypada dzień modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Marii Klareta za chorych na choroby onkologiczne. Imiona osób chorych, prosimy zgłaszać osobiście w zakrystii lub do kancelarii (telefonicznie albo e-mailem). Będziemy Ich polecać w modlitwie podczas Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu.

 • 4

  Taca inwestycyjna

  Podczas ostatniej niedzieli, taca inwestycyjna na pokrycie pozostałych kosztów remontu schodów wejściowych do kościoła wyniosła 5653,02 zł i 5 kun chorwackich. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel, informując jednocześnie, że na ten moment nie mamy żadnych pozostałych zobowiązań.

 • 6

  Gimnastyka

  Po długiej przerwie, zapraszamy wszystkich chętnych, na gimnastykę przy muzyce. Spotkanie organizacyjne, zapisy i krótkie ćwiczenia w czwartek 23 września o godz. 16.15. w dużej Sali parafialnej, wejście B.

 • 7

  Zaproszenie do chóru

  Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił w przestrzeni muzyki kościelnej na spotkania, naszego parafialnego chóru. W poniedziałki o godz. 19.00 w kościele. Zapraszamy kobiety i mężczyzn, młodszych i starszych, wszystkich chętnych.

 • 8

  Transmisje Mszy on-line

  Dla chorych i nie mogących uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele transmitujemy na żywo niedzielną Eucharystię z naszego Kościoła o godz. 12:00. Link do transmisji można znaleźć na stronie parafialnej w zakładce „Transmisja”.

 • 9

  Dyżur Adwokata

  Dyżur Adwokata, w tym tygodniu jest odwołany

 • 10

  Dziękujemy

  Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasz kościół poprzez wpłaty na konto parafialne i składane ofiary na tacę. Bóg zapłać.

 • 11

  Prasa katolicka i Media

  Prasa katolicka dostępna jest na stoliku przy głównym filarze. Tygodniki – Gość Niedzielny i Niedziela oraz Tygodnik św. Wawrzyńca. W zakrystii do nabycia specjalny numer Gościa Niedzielnego z okazji beatyfikacji ks. Prymasa Wyszyńskiego i Matki Czackiej – 10 zł. oraz Kalendarze na 2022 rok w cenie 10 zł,: z wizerunkami Matki Bożej i misyjny. Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 • 12

  Modlitwa do św. Michała Archanioła i za zmarłych

  Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: z naszych rodzin, naszych parafian, tych, których ciała spoczywają na cmentarzu obok kościoła; Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie …

 • 13

  Błogosławieństwo i życzenia

  Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia w imieniu naszej Wspólnoty składamy najlepsze życzenia, wielu łask Bożych, błogosławieństwa i opieki Maryi. Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy dzisiaj i przez cały tydzień pracy i naszych obowiązków.

Sprawdź intencje Mszy Św. na najbliższy tydzień

2021 Wszelkie prawa zastrzeżone