Ogłoszenia Duszpasterskie

  z dnia: 27.11.2022
 • 0

  Opłatki i świece Caritas

  Od dzisiaj Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzały opłatki i świece na stół wigilijny, jest to Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom. Małe świece w cenie 10 zł, a duże w cenie 20 zł. Część pieniędzy z tej sprzedaży zostaje w parafii i będzie przeznaczona na pomoc osobom starszym i samotnym, m.in.: zakup węgla, opłata energii czy zakup leków. Można też nabyć poświęcone opłatki. Do opłatków jest dołączony list z najważniejszymi informacjami dotyczącymi parafii wraz z życzeniami. Pamiętajmy o zabraniu opłatka dla chorych i sąsiadów. Opłatki można nabyć też w zakrystii i w kancelarii. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie przy tej okazji na naszą Parafię. Przypominamy, że nasza Parafia nie roznosi opłatków po domach.

 • 1

  Kolęda 2023

  Razem z opłatkami otrzymujecie zaproszenie na kolędę. Jest to propozycja dla chętnych, którzy chcą zaprosić kapłana na odwiedziny duszpasterskie. Decyzję pozostawiamy Wam, podtrzymując jednocześnie, tak jak w zeszłym roku Msze święte kolędowe, za mieszkańców danej ulicy. Zaproszenie wypełniamy wpisując imię i nazwisko oraz adres i telefon. Możliwość wyboru odwiedzin też przed południem. Do 26 grudnia, można oddawać zaproszenia, wrzucając je do skarbony przy filarze. Na ich podstawie zostanie przygotowana mapa kolędy, którą rozpoczniemy od 3 stycznia 2023.

 • 2

  Roraty

  W Adwencie, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00 odprawiać będziemy Roraty, czyli Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału i zgodnie z tradycją na msze roratnie przynosimy lampiony.

 • 3

  Żbiórka żywności

  Od przyszłej niedzieli, rusza w naszej parafii zbiórka żywności dla potrzebujących. Produkty żywnościowe, z dłuższą datą ważności, można będzie składać do kosza przy ołtarzu. Dla potrzebujących naszych parafian, zostaną przygotowane paczki na święta oraz wesprzemy jadłodajnie, którą prowadzą Siostry Elżbietanki przy ul. Św. Józefa.

 • 4

  Pierwszy czwartek miesiąca

  W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo Eucharystyczne i modlitwa o nowe powołania i za powołanych po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy kandydatów, ministrantów i lektorów na Eucharystię i spotkanie.

 • 5

  Pierwszy piątek miesiąca

  Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 18.00. Następnie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Jest to okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej od godz. 17.30 do 21.00. Do chorych kapłani udadzą się na indywidualne wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne lub w kancelarii.

 • 6

  Pierwsza sobota miesiąca

  W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta wynagradzająca i zadość czyniąca Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i grzechy, rozpoczniemy o godz. 9.00 z rozważaniem różańcowym i po niej modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem oraz zmiana Tajemnic różańcowych.

 • 7

  Księga Intencji 2023

  Jest już przygotowana Księga Intencji na przyszły 2023 rok. W Kancelarii Parafialnej można dokonać rezerwacji Mszy Świętych, zwłaszcza tych, które dotyczą okolicznościowych jubileuszy lub Mszy Gregoriańskich za zmarłych.

 • 8

  Gimnastyka

  Gimnastyka przy muzyce we wtorek o godz. 19.00. w dużej Sali parafialnej, wejście B.

 • 9

  Dyżur Adwokata

  Osoby zainteresowane spotkaniem z Adwokatem, są proszone o kontakt w kancelarii parafialnej i będą przekierowane bezpośrednio celem ustalenia spotkania.

 • 10

  Transmisje Mszy on-line

  Dla chorych i nie mogących uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele transmitujemy na żywo niedzielną Eucharystię z naszego Kościoła o godz. 12:00. Link do transmisji można znaleźć na stronie parafialnej w zakładce „Transmisja”.

 • 11

  Prasa katolicka i Media

  Prasa katolicka dostępna jest na stoliku przy głównym filarze. Tygodniki – Gość Niedzielny i Niedziela; oraz Tygodnik św. Wawrzyńca. Dla dzieci nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 • 12

  Modlitwa do św. Michała Archanioła i za zmarłych

  Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: z naszych rodzin, naszych parafian, tych, których ciała spoczywają na cmentarzu obok kościoła; Śp. Paulinę Jusza i Henrykę Paczyńską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie …

 • 13

  Błogosławieństwo i życzenia

  Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia w imieniu naszej Wspólnoty składamy najlepsze życzenia, wielu łask Bożych, błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.

Sprawdź intencje Mszy Św. na najbliższy tydzień

2022 Wszelkie prawa zastrzeżone