Ogłoszenia Duszpasterskie

  z dnia: 19.03.2023
 • 0

  Rekolekcje Wielkopostne

  Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Żarkowskiego ze Zgromadzenia Księży Michalitów. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy Świętych od poniedziałku do środy włącznie o godz. 9.00 i o 18.00. Po wieczornej Eucharystii indywidualna adoracja NS i okazja do spowiedzi przedświątecznej. Taca we wtorek i środę przeznaczona dla Ks. Rekolekcjonisty jako nasze wynagrodzenie za czas prowadzonych rekolekcji. Msze wieczorne transmitowane na stronie naszej parafii.

 • 1

  Modlitwa o ochronę życia

  Rozpoczyna się tydzień modlitwy o ochronę życia. Po Mszy wieczornej, modlimy się modlitwą zaczerpniętą z encykliki Evangelium Vitae. Zakończymy w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca, w sobotę na Mszy o godz. 9.00, kiedy osoby chętne będą mogły rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, składając rotę przyrzeczenia. 

 • 2

  Modlitwa o uzdrowienie

  24 marca, w piątek zapraszamy na Msze Świętą i nabożeństwo w intencji chorych onkologicznych o łaskę zdrowia prosząc przez wstawiennictwo św. Antoniego Marii Klareta. Imiona osób chorych, prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii (telefonicznie albo e-mailem). Msza Święta dla chorych będzie transmitowana na stronie naszej parafii.

 • 3

  Nabożeństwa Wielkopostne

  Dzisiaj, w niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15. dla dzieci i dorosłych. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 • 4

  Niedziela Hospicyjna

  Podczas zbiórki na wrocławskie hospicjum wolontariusze zebrali 3250,16 zł. W imieniu Braci Bonifratrów i Ich podopiecznych dziękujemy za zebrane ofiary.

 • 5

  Zbiórka elektro - śmieci

  Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np.: pralki, telewizory, komputery). Zbiórka rozpoczyna się w poniedziałek i trwa do czwartku, do godz. 19.00. Miejsce składowania sprzętu jest obok plebani, przy wejściu A. W tym roku zbiórka wesprze Polskich Misjonarzy w Zambii, Kenii oraz na wschodzie. Ulotki wyłożone są z tyłu kościoła.

 • 6

  Kiermasz Wielkannocny

  W przyszłą niedzielę wolontariusze z Jadłodajni u Sióstr Elżbietanek sprzedawać będą wielkanocne ozdoby i dekoracje. Dochód przeznaczony jest na przygotowanie świątecznego śniadania i paczek dla osób ubogich i bezdomnych podopiecznych jadłodajni. 

 • 7

  Akcja Caritas

  Zespół Caritas, rozprowadza Baranki wielkanocne, paschaliki, kartki świąteczne. Ofiary są przeznaczone na działalność Parafialnego Caritasu. Można nabyć również książkę z rozważaniami na każdy dzień – Projekt Kuźnia, wydaną przez Prefekturę ds. Apostolatu Misjonarzy Klaretynów w cenie 20 zł.   

 • 8

  Zbiórka żywności

  Do kosza przy ołtarzu można składać produkty żywnościowe z dłuższą datą ważności. Dla potrzebujących naszych parafian, zostaną przygotowane paczki na święta Wielkanocne. Dziękujemy za wszelkie dary.

 • 9

  Pielgrzymki

  Trwają zapisy na Pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 4 – 11 lipca i na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 22 – 30 sierpnia. Więcej informacji u ojca Proboszcza.

 • 10

  Gimnastyka

  Gimnastyka przy muzyce we wtorek o godz. 19.00. w dużej Sali parafialnej, wejście B.

 • 11

  Dyżur Adwokata

  Osoby zainteresowane spotkaniem z Adwokatem, są proszone o kontakt w kancelarii parafialnej i będą przekierowane bezpośrednio celem ustalenia spotkania.

 • 12

  Transmisje Mszy on-line

  Dla chorych i nie mogących uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele transmitujemy na żywo niedzielną Eucharystię z naszego Kościoła o godz. 12:00. Link do transmisji można znaleźć na stronie parafialnej w zakładce „Transmisja”.

 • 13

  Prasa katolicka i Media

  Prasa katolicka jest na stoliku przy głównym filarze. Gość Niedzielny i nasz Tygodnik św. Wawrzyńca. Dla dzieci nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Należności za Prasę należy wrzucać do skarbonki za czasopisma.

 • 14

  Modlitwa do św. Michała Archanioła i za zmarłych

  Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: z naszych rodzin, naszych parafian, tych, których ciała spoczywają na cmentarzu obok kościoła; Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie …

 • 15

  Błogosławieństwo i życzenia

  Dzisiaj przypada 7. rocznica konsekracji biskupiej O. Bpa Jacka Kicińskiego CMF, a jutro, w przeniesioną Uroczystość św. Józefa jest święto patronalne Ks. Abpa Józefa Kupnego. Pamiętamy o naszych Pasterzach w modlitwie. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, w imieniu naszej Wspólnoty składamy najlepsze życzenia, wielu łask Bożych, błogosławieństwa, opieki i wstawiennictwa Maryi.

Sprawdź intencje Mszy Św. na najbliższy tydzień

2023 Wszelkie prawa zastrzeżone