Ogłoszenia Duszpasterskie

  z dnia: 06.06.2021
 • 1

  Adoracja 24

  Od czwartku 3 czerwca, czyli w uroczystość Bożego Ciała rozpoczynamy 24 godzinną Adoracje Najświętszego Sakramentu we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji, w okresie oktawy Bożego Ciała. Nasza Parafia została wyznaczona na wtorek 8 czerwca. Adoracja rozpocznie się po Mszy Świętej porannej i zakończy przed Mszą Świętą wieczorną. Bardzo proszę, aby w zakrystii lub kancelarii zapisywać się na listę, na konkretną godzinę, kiedy można adorować Najświętszy Sakrament w kościele. Zwróćmy też uwagę, by nie było sytuacji, że nikogo w kościele nie będzie. Dziękuję i zapraszam do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

 • 2

  Najświętszego Serca Pana Jezusa

  W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, po Mszach Świętych dokonamy odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty.

 • 3

  Nabożeństwa Fatimskie

  W przyszłą niedzielę, 13 czerwca będziemy przeżywać drugie nabożeństwo Fatimskie.  Msza Święta o godz. 18.00, a po Mszy wyjdziemy na zewnątrz, w  procesji fatimskiej z Figurą, niesioną na feretronie, z modlitwą różańcową i ze świecami. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zabranie świec. 

 • 4

  Pierwsza Niedziela miesiąca

  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na chwilę modlitwy.

 • 5

  Klaretyńskie Dni Młodych

  Od piątku w naszej Parafii trwają Klaretyńskie Dni Młodych. Bardzo dziękuję za ich przygotowanie, koordynację i pomoc Małgorzacie i Magdzie Budzińskim, Marcie Nowickiej i Alumnom naszego Seminarium: kl. Marcinowi Kisiliczykowi i Michałowi Dudzie. Dziękuję też wszystkim uczestnikom tego trzydniowego spotkania, niech ono przyniesie dobre owoce w waszym życiu za wstawiennictwem naszego Założyciela św. Ojca Klareta. 

 • 6

  Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

  W czwartek 10 czerwca, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po Mszy Świętej wieczornej będzie obrzęd błogosławieństwa wianków i ziół, które przyniesiemy do kościoła.

 • 7

  Niepokalane Serce Maryi

  W sobotę 12 czerwca Uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Zapraszamy.

 • 8

  Nabożeństwa Czerwcowe

  Nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w sobotę i w niedzielę o godz. 17.30.  Zapraszamy serdecznie.

 • 9

  Obiady

  W maju w puszce na biednych było 1574,66 zł. W czerwcu obiady opłacane ma trzynaścioro dzieci. Bóg zapłać za ofiary!

 • 10

  Dusze w Czyśćcu

  W puszce na dusze czyśćcowe było 1182,62 zł. W czerwcu będzie odprawionych 23 Msze Święte. Zapraszamy w każdy piątek, o godz. 15.00 na koronkę do Bożego Miłosierdzia i Msze Św. za dusze w czyśćcu cierpiące.

 • 11

  Remont schodów

  Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy rozpocząć remont schodów wejściowych do kościoła. Dzisiejszej niedzieli można złożyć ofiarę na ten cel do skarbony pod filarem lub dokonać wpłaty na konto parafialne z dopiskiem „remont schodów”. Bardzo proszę i dziękuję za każdą ofiarę.

 • 12

  Pielgrzymka do Medjugorie

  Zapraszamy na Pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 3 – 10 lipca 2021. Wyjazd autokarem z Parafii św. Wawrzyńca. Przewidywany koszt pielgrzymki: 500 zł i 220 euro. Zapisy do 20 czerwca. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ojca proboszcza.

 • 13

  Transmisje Mszy on-line

  Transmitujemy na żywo niedzielną Mszę Świętą z naszego Kościoła o godz. 12:00. Link do transmisji można znaleźć na stronie parafialnej w zakładce „Transmisja”.

 • 14

  Dyżur prawnika

  Dyżur Prawnika, w poniedziałek od 19.00 do 20.00 w kancelarii parafialnej, wejście B.

 • 15

  Dziękujemy

  Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasz kościół poprzez wpłaty na konto parafialne i składane ofiary na tacę. Bóg zapłać.

 • 16

  Prasa katolicka i Media

  Prasa katolicka dostępna jest na stoliku przy głównym filarze. Tygodniki – Gość Niedzielny i Niedziela oraz Tygodnik św. Wawrzyńca. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 • 17

  Modlitwa do św. Michała Archanioła i za zmarłych

  Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: z naszych rodzin, naszych parafian, tych, których ciała spoczywają na cmentarzu obok kościoła; Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie …

 • 18

  Błogosławieństwo i życzenia

  Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia w imieniu naszej Wspólnoty składamy najlepsze życzenia, wielu łask Bożych, błogosławieństwa i opieki Maryi. Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy dzisiaj i przez cały tydzień pracy i naszych obowiązków.

Sprawdź intencje Mszy Św. na najbliższy tydzień

2021 Wszelkie prawa zastrzeżone