Ogłoszenia Duszpasterskie

  z dnia: 08.08.2020
 • 1

  Przypomnienie

  Przypominamy, że w kościele nadal obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Zachowajmy roztropność i daleko idącą ostrożność, nie narażając zdrowia swojego i innych. Do Komunii przystępują w pierwszej kolejności przyjmujący Komunię św. na rękę w postawie stojącej środkiem kościoła a następnie przy balaskach, którzy przyjmują Komunię do ust.

 • 2

  Wspomnienia, Uroczystości

  Jutro liturgicznie przypada wspomnienie św. Wawrzyńca. W piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.                                 

 • 3

  Uroczystość Wniebowzięcia

  W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana też Matki Bożej Zielnej. Msze św. w naszym kościele tak jak w niedzielę (7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00). W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po Mszach św. odbędzie się obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.

 • 4

  Puszka

  W miesiącu lipcu w puszce na ubogich było 948 zł. od września będą opłacane obiady dzieciom w szkole.

 • 5

  Dusze w czyśćcu cierpiące

  W puszce „Dusze Czyśćcowe” w miesiącu lipcu było 680 zł. W miesiącu sierpniu będzie odprawionych 13 mszy św.

 • 6

  Modlitwa do Św. Michała Archanioła

  Polecajmy naszych bliskich zmarłych, zmarłych parafian, spoczywających na cmentarzu obok i  Stanisław Janusz. Wieczny odpoczywanie racz im dać, Panie…

 • 7

  Błogosławieństwo

  Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu swoje uroczystości rodzinne, życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. A na cały ten świąteczny dzień, na tydzień pracy i obowiązków, na ten trudny czas epidemii ale też na czas wakacji i urlopów niech Wam Bóg błogosławi!

Sprawdź intencje Mszy Św. na najbliższy tydzień

2020 Wszelkie prawa zastrzeżone