Ogłoszenia Duszpasterskie

  z dnia: 26.06.2022
 • 0

  Świętopietrze

  29 czerwca, w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła obchodzimy Dzień Papieski, w modlitwie pamiętamy o Ojcu Świętym Franciszku. W tym dniu będzie zbierana ofiara do skarbony na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. Świętopietrze. Bóg zapłać za ofiary.

 • 1

  Imieniny

  W środę, 29 czerwca swoje imieniny obchodzi Ojciec Szymon. Msza święta w jego intencji będzie sprawowana o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy i polecamy Ojca Szymona i Jego posługę życzliwej pamięci w modlitwie naszych parafian.

 • 2

  Pierwszy piątek miesiąca

  Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 18.00. Następnie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Jest to okazja do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej od godz. 17.30 do 21.00. Do chorych kapłani udadzą się na indywidualne wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne lub w kancelarii.

 • 3

  Pierwsza sobota miesiąca

  W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta wynagradzająca i zadość czyniąca Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i grzechy, rozpoczniemy o godz. 9.00 z rozważaniem różańcowym i po niej modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem oraz zmiana Tajemnic różańcowych.

 • 4

  Nabożeństwa czerwcowe

  Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.30) a w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy.

 • 5

  Odpust Parafialny

  Już dzisiaj zapowiadamy, że Odpust Parafialny ku czci św. Wawrzyńca, patrona naszej parafii oraz Działkowe Dożynki, będziemy obchodzić 7 sierpnia. Uroczystej Sumie odpustowej o godz. 12.00., będzie przewodniczył Ks. Adam Łuźniak, Wikariusz Generalny Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego. Serdecznie zapraszamy.

 • 6

  Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

  Trwają zapisy na 42. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę w dniach od 2 – 10 sierpnia 2022 r. w tradycyjnej formie. Hasło tegorocznej Pielgrzymki brzmi: Chrystus naszym pokojem. Zapisy w Duszpasterstwie Akademickim lub u Ojca Michała lub Mateusza.

 • 7

  Dyżur Adwokata

  Dyżur Adwokata, w poniedziałek od 19.00 do 20.00 w kancelarii parafialnej, wejście B.

 • 8

  Gimnastyka

  Zapraszamy chętnych, na gimnastykę przy muzyce. Spotkania w czwartek o godz. 16.00. w dużej Sali parafialnej, wejście B.

 • 9

  Transmisje Mszy on-line

  Dla chorych i nie mogących uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele transmitujemy na żywo niedzielną Eucharystię z naszego Kościoła o godz. 12:00. Link do transmisji można znaleźć na stronie parafialnej w zakładce „Transmisja”.

 • 10

  Prasa katolicka i Media

  Prasa katolicka dostępna jest na stoliku przy głównym filarze. Tygodniki – Gość Niedzielny i Niedziela; oraz Tygodnik św. Wawrzyńca.  Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 • 11

  Modlitwa do św. Michała Archanioła i za zmarłych

  Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: z naszych rodzin, naszych parafian, tych, których ciała spoczywają na cmentarzu obok kościoła; Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie …

 • 12

  Błogosławieństwo i życzenia

  Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia w imieniu naszej Wspólnoty składamy najlepsze życzenia, wielu łask Bożych, błogosławieństwa i opieki Maryi. Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy dzisiaj i przez cały tydzień pracy i naszych obowiązków.

Sprawdź intencje Mszy Św. na najbliższy tydzień

2022 Wszelkie prawa zastrzeżone