Ogłoszenia Duszpasterskie

  z dnia: 26.05.2024
 • 0

  Boże Ciało

  W czwartek 30 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Główna Msza po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy jest o godz. 10.30. Trasa procesji w tym roku: ul. Bujwida, Sopocka, Liskego, Grunwaldzka, Bujwida. Bardzo proszę o pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu ołtarzy: I – Siostry Franciszkanki przy swoim domu zakonnym, II – Siostry Franciszkanki przy swoim domu zakonnym przy ul. Grunwaldzkiej; III – naprzeciw kwiaciarni Laurentius – Wawrzyny PLUS i DA Wawrzyny oraz  IV – Róża Różańcowa przed wejściem do kościoła. Zapraszam też dzieci do sypania kwiatów podczas procesji (przede wszystkim pierwszokomunijne w swoich strojach) oraz chłopców do dzwonienia dzwonkami. Proszę też o pomoc w zbieraniu kwiatów, można je przynosić do kosza w przedsionku kościoła.

 • 1

  Święcenia Prezbiteratu

  Wczoraj, w Archikatedrze wrocławskiej Ks. Abp Józef Kupny udzielił święceń prezbiteratu 7 wybranym diakonom, wśród nich jest nasz współbrat Ojciec Marcin Kisiliczyk CMF. Ojcu Marcinowi i Jego Rodzicom składamy gratulacje i zapewniamy o naszej modlitwie. Msze Prymicyjną w naszej parafii Ojciec Marcin odprawi 16 czerwca w niedziele o godz. 12.00. Diakon Dymitr Dubaj CMF, przyjmie świecenia prezbiteratu 8 czerwca w Jeziorach na Białorusi z rąk Ks. Bpa Aleksandra Kaszkiewicza. Msze Prymicyjną odprawi w niedzielę 1 września o godz. 12.00. Otaczamy modlitwą naszch neoprezbiterów.

 • 2

  Pierwsza sobota miesiąca

  W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00 z rozważaniem i modlitwą różańcową oraz zmiana Tajemnic Różańca.

 • 3

  Nabożeństwa czerwcowe

  Kończymy nabożeństwa majowe po Mszy wieczornej, a od soboty rozpoczynamy czerwcowe oddając cześć NS Pana Jezusa. Nabożeństwo w sobotę, po Mszy Św. o godz. 9.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy.

 • 4

  IV Spotkanie Parafii

  Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazd na IV spotkanie Parafii Klaretyńskich, dnia 15 czerwca w Krzydlinie Małej, koło Wołowa. Wyjazd autokarem w godzinach porannych i powrót wieczorem. Wyjazd jest bezpłatny. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Zapraszamy.

 • 5

  Jubileusz 175 lat CMF

  Są też wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy, na wspólne świętowanie 175 rocznicy założenia naszego Zgromadzenia. 16 lipca na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Eucharystii przewodniczy Ojciec Bp. Jacek Kiciński CMF, następnie blok wykładów i wspólny obiad. Wyjazd autokarem w godzinach porannych i powrót wieczorem. Wyjazd jest bezpłatny. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Zapraszamy.

 • 6

  Prasa katolicka

  Gość Niedzielny do odebrania w zakrystii. Dodatkowo Gość Extra o świętych Kobietach (14zł) i dla dzieci czerwcowy Mały gość niedzielny pod filarem

 • 7

  Transmisje Mszy on-line

  Dla chorych i nie mogących uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele transmitujemy na żywo niedzielną Eucharystię z naszego Kościoła o godz. 12:00. Link do transmisji można znaleźć na stronie parafialnej w zakładce „Transmisja”.

 • 8

  Modlitwa do św. Michała Archanioła i za zmarłych

  Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: z naszych rodzin, naszych parafian, tych, których ciała spoczywają na cmentarzu obok kościoła; Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie …

 • 9

  Błogosławieństwo i życzenia

  Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, w imieniu naszej Wspólnoty składamy najlepsze życzenia, wielu łask Bożych, błogosławieństwa, opieki i wstawiennictwa Maryi.

Sprawdź intencje Mszy Św. na najbliższy tydzień

2024 Wszelkie prawa zastrzeżone