Ogłoszenia Duszpasterskie

  z dnia: 18.10.2020
 • 1

  Sakrament Bierzmowania i Modlitwa o uzdrowienie

  W sobotę 24 października przypada uroczystość św. Antoniego Marii Klareta, Założyciela Misjonarzy Klaretynów. Przy tej okazji w naszej parafii planowane jest Bierzmowanie młodzieży, która swoje przygotowanie rozpoczęła w 2019 roku. Sakramentu udzieli i Eucharystii przewodniczyć będzie J.E. Ojciec Bp. Jacek Kiciński CMF. Jest to też dzień modlitw za chorych na choroby nowotworowe za wstawiennictwem Ojca Klareta. Prosimy zgłaszać (do zakrystii, kancelarii, telefonicznie albo e-mailem) imiona osób chorych, których będziemy polecać podczas Mszy św. i nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię o godz. 18.00.

 • 2

  Peregrynacja Ikony MB Częstochowskiej

  Trwa w naszej parafii PEREGRYNACJA Ikony Matki Boskiej Częstochowskiej w naszych Rodzinach. W zakrystii lub w kancelarii można się zapisywać już na listopad. Zapraszamy, by w swojej Rodzinie wspólnie pomodlić się przed Ikoną Maryi, niech to spotkanie pomoże nam głębiej przygotować się do wydarzenia, które planujemy w maju 2021 roku - zapoczątkowanie Nabożeństwa Fatimskiego z procesją ze świecami. Chcemy do naszej parafii sprowadzić kopię Figury Matki Boskiej Fatimskiej, dlatego od zeszłej niedzieli zbieramy ofiary na ten cel. Przy filarze można pobrać blankiety do wpłat na konto lub osobiście złożyć ofiarę w zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy za składane ofiary i wpłaty na konto parafialne.

 • 3

  Nabożeństwa Różańcowe

  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem, codziennie o godz. 17.15. Dla osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą osobiście uczestniczyć, na naszym parafialnym FB publikujemy fragmenty  listu JP II o różańcu. Różaniec z udziałem dzieci i kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, środę i piątek, szczególnie zapraszamy dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii.

 • 4

  Przypomnienie

  Przypominamy, że w kościele jak również na zewnątrz według nowych obostrzeń obowiązuje nakaz noszenia  maseczek zakrywających  usta i nos. Proszę o tym pamiętać ze względu też na dobro innych.

 • 5

  Uroczystości i wspomnienia

  We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, a w czwartek św. Jana Pawła II.

 • 6

  Tydzień misyjny

  Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa różańcowego w intencji misji i misjonarzy

 • 7

  Kandydaci do Bierzmowania

  Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej, o godz. 19.00 w Kościele, odbędzie się spotkanie dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którzy zapisali się we wrześniu.

 • 8

  Wypominki

  Zbliża się miesiąc listopad w sposób szczególny poświęcony modlitwom za naszych bliskich zmarłych. Z tyłu kościoła wyłożone są druki, na których należy wypisać imiona i nazwiska zmarłych oraz datę modlitwy. Za naszych zmarłych będziemy się modlić od 2 do 9 listopada podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.15 i podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 • 9

  XX Dzień Papieski

  W ostatnią niedzielę podczas zbiórki na kształcenie młodzieży z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, zebraliśmy: 2275,28 zł. Dziękujemy za złożone ofiary. 

 • 10

  Chór parafialny

  Zapraszamy do chóru parafialnego, próby w poniedziałki o godz. 19.00 w kościele.

 • 11

  Gimnastyka

  W związku z sytuacją pandemiczną, zajęcia gimnastyki ruchowej zostały zawieszone do odwołania.

 • 12

  Dyżur prawnika

  Dyżur Prawnika, w poniedziałek od 19.00 do 20.00 w kancelarii parafialnej, wejście B.

 • 13

  Dziękujemy

  Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasz kościół poprzez wpłaty na konto parafialne i składane ofiary na tacę. Bóg zapłać.

 • 14

  Prasa katolicka i Media

  Prasa katolicka na stoliku przy głównym filarze. Tygodniki – Gość Niedzielny i Niedziela oraz  Tygodnik św. Wawrzyńca. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Kalendarze na 2021 rok z Papieżem Franciszkiem i Misyjny, w cenie 10 zł. 

 • 15

  Modlitwa do św. Michała Archanioła i za zmarłych

  Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych zmarłych: z naszych rodzin, naszych parafian, tych, których ciała spoczywają na cmentarzu obok kościoła. Za ŚP. Zdzisławę Łężny, Aurelię Idzikowską i Jana Czyża. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie …

 • 16

  Błogosławieństwo i życzenia

  Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia w imieniu naszej Wspólnoty składamy najlepsze życzenia, wielu łask Bożych, błogosławieństwa i opieki Maryi. Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy dzisiaj i przez cały tydzień pracy i naszych  obowiązków.

Sprawdź intencje Mszy Św. na najbliższy tydzień

2020 Wszelkie prawa zastrzeżone