Karta z kalendarza liturgicznego

25
maja
poniedziałek
Grzegorza, Urbana
Czytania: Dz 19,1-8 Ps 68
Ewangelia: J 16,29-33

Uczniowie rzekli do Jezusa: «Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie potrzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś». Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat».

 

Komentarz:

Jak prawdziwe są te słowa Jezusa skierowane do Apostołów: "Teraz wierzycie"? Jeszcze nie raz się zawiodę na was .... Jak bym słyszał Jezusa, który do mnie mówi. Jeszcze nie raz się na ciebie zawiodę ale i tak cię będę kochał ale i tak daję ci pokój ale i tak życzę ci odwagi, ie bój się, jestem z tobą "Ja zwyciężyłem świat". 

5 minut z Klaretem:
Autobiografia, Pisma Duchowe, Pisma Maryjne

O Niepokalana Dziewico i Matko Boża, Królowo i Pani łaskawa! Zechciej miłościwie spojrzeć ze współczuciem na ten zatracony świat. Zauważ, jak wszyscy zeszli z drogi, którą raczył im wskazać Twój najświętszy Syn. Zapomnieli o Jego świętych prawach i ulegli zepsuciu.

Intencje Mszy Św.:

Godz. 6.30

  • Za Dusze w czyśćcu cierpiące

Godz. 18.00

  • + Piotra Staszczyka (gr)
  • + Jerzego, i jego Rodziców Stefanię i Zdzisława

Zobacz wszystkie intencje na ten tydzień
2020 Wszelkie prawa zastrzeżone