Karta z kalendarza liturgicznego

  • Nabożeństwo majowe po Mszy wieczornej
27
maja
poniedziałek
Augustyna, Juliusza
Czytania: 1 P 1, 3-9; Ps 111
Ewangelia: Mk 10, 17-27

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

5 minut z Klaretem:
Autobiografia, Pisma Duchowe, Pisma Maryjne

Jak widzisz, Pani, wszystko, o co Cie proszę ma na celu większą Chwałę Boga, a także twoją i dobro dusz. Dzięki Twej pomocy mam nadzieję osiągnąć swój cel i osiągnę go. Abyś zechciała jak najszybciej mi jej udzielić, nie będę wyliczał moich zasług, bo nie mam żadnych.

Intencje Mszy Św.:

Godz. 6.30

  • + Jakuba HANDZEL (27 gr.)

Godz. 18.00

  • + Macieja SZYMOCHA od uczestników pogrzebu
  • O Boże Błogosławieństwo, potrzebne łaski, siły, dary Ducha Świętego i opiekę NMP dla Aleksandry z okazji imienin

Zobacz wszystkie intencje na ten tydzień
2024 Wszelkie prawa zastrzeżone