Aktualności

 • Maj, MIESIĄC KRÓLOWEJ

   

  W szerokim pasie strefy umiarkowanej maj jest najpiękniejszym z miesięcy. Miesiąc czaru, poezji, piękna jeszcze dziewiczego. Zaręczyny ziemi. Prześliczny romans, nie znający powszedniego dnia. Antologia wierszy sławiących uroki maja objęłaby grube tomy. Legendy mówią, że Bóg stworzył świat w maju. Lub że odblask raju padł na ziemię, gdy Archanioł otworzył wrota, by wygnać Adama i Ewę. Z woli Bożej ten odblask powraca co roku majem, budząc w sercach ludzkich tęsknotę.

 • 100 rocznica urodzin Jana Pawła II

  W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego.

 • Kościół katolicki w liczbach

  Według danych watykańskiej agencji misyjnej Fides z jesieni ub.r., na koniec 2017 roku naszą planetę zamieszkiwało nieco ponad 7,4 mld ludzi, czyli o ponad 56 mln więcej niż rok wcześniej. Na wzrost ten „pracowały” w największym stopniu tradycyjnie już Afryka – o ok, 33,6 mln i Azja – prawie 12 mln, potem Ameryka (jako całość) – ponad 8,7 mln, Europa – nieco ponad 1 mln i Oceania – ok. 750 tys.

 • Tydzień Modlitw o Powołania

  3 maja, w czwartą niedzielę wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, Kościół obchodzi 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który będzie przebiegał pod hasłem "Wielka Tajemnica Wiary".

 • Tydzień Biblijny

   W  niedzielę 26 kwietnia rozpocznie się 12. Tydzień Biblijny, organizowany przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II pod auspicjami Przewodniczącego Episkopatu Polski. Tegoroczne jego hasło to słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego (por. J 6,35-36)”.

  Niedziela rozpoczynająca Tydzień zwana jest Niedzielą Biblijną. Z okazji Tygodnia można położyć otwarte Pismo Święte w widocznym miejscu w domu, i zastosować starą rabinacką zasadę, że rabin przechodząc obok otwartej księgi Pisma nie przechodził obok niej, nie przeczytawszy chociaż zdania… 

  Transmisje z naszego kościoła na żywo: w niedziele Msze św. o godz. 9.00 (Godzinki o godz. 8.40) i 12.00 oraz w zwykły dzień o godz. 18.00 https://wawrzyny.plus/nazywo

   

 • Niedziela Miłosierdzia

  Jakże bardzo konieczne jest, byśmy i w tej obecnej skomplikowanej rzeczywistości przyjęli z ufnością dar Bożego Miłosierdzia, które ma moc przemieniać nasze serca i wnosić w nie Boży pokój!  

  Transmisje z naszego kościoła na żywo: w niedziele Msze św. o godz. 9.00 (Godzinki o godz. 8.40) i 12.00 oraz w zwykły dzień o godz. 18.00 https://wawrzyny.plus/nazywo

   

   

   

 • Niedziela Zmartwychwstania

  O świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. A oto nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg. 

  Transmisja na żywo z kościoła: Msze św. dzisiaj i w drugi dzień świąt o godz. 9.00 i 12.00. w powszedni dzień o godz. 18.00 i codziennie o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia z nowenną. https://wawrzyny.plus/nazywo

 • Wielka Sobota

  Wielka Sobota to dzień na prawdziwe zatrzymanie się, tak jak to czynimy w żałobie, po śmierci kogoś bliskiego. Chrystus spoczywa w grobie, a wierni kontemplują ten odpoczynek swojego Pana po zwycięskiej bitwie stoczonej na krzyżu. W domu jest to dzień przygotowania pokarmów na stół wielkanocny (święconka).

   

   

   

 • Wielki Piątek

  I dzisiejszy dzień jest inny. Zazwyczaj gromadziliśmy się wokół Krzyża podczas Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii a później w kościele adorując krzyż, każdy podchodził i oddawał cześć poprzez ucałowanie. Dzisiaj jest to niemożliwe. Ale nie rezygnujmy z tych gestów miłości do Naszego Zbawiciela. Wyeksponujmy krzyż w naszych domach. 

   

 • Wielki Czwartek

  Wraz z rozpoczęciem się Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej kończy się okres Wielkiego Postu i rozpoczynają się trzy święte dni Triduum Paschalnego. Triduum Paschalne, które właśnie rozpoczynamy jest szczytem całego roku liturgicznego. Do właściwego przeżycia tych największych świąt chrześcijańskich miał nas przygotować czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu.

   

   

 • Parafia w okresie pandemii

   

  Niestety dożyliśmy czasów, że nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele. Mamy też nadzieję i wierzymy w to głęboko, że ten czas będzie krótki. Żeby całkowicie nie zatracić ducha łączności z parafią, kościołem, uruchomiliśmy przekazy na żywo Mszy i nabożeństw z naszego kościoła. Dostępny link:  https://wawrzyny.plus/nazywo Prosimy o przekazywanie tej informacji jak największej liczbie wiernych....

   

   

 • Marzec

   

  W marcu Polska sławi zwycięstwo wiosny nad boginią śmierci i zimy - Marzanną. Wprawdzie starodawny obrzęd „topienia Marzanny", przezwany po ochrzczeniu „topieniem Judasza", dzieli z Wielkanocą różnica daty i zwykle wypada w kwietniu - treścią jednak należy do marca.

   

   

2020 Wszelkie prawa zastrzeżone